2015 Yılının En Popüler Programlama Dilleri

TIOBE Programlama topluluğu listesi programlama dillerinin popülerite göstergesidir. Liste ayda bir kez güncellenmektedir. Derecelendirme dünya çapında mühendislerin, kursların ve üçüncü parti satıcıların oylarına göre belirlenir. Google, Bing, Yahoo!, Wikipedia, Amazon, YouTube ve Baidu gibi web sayfaları derecelendirmeyi hesaplamak için kullanılmaktadır.

.Net Gang of Four Tasarım Desenleri

1994 yılında, Erich Gamma, Richard Helm, Ralph Johnson ve John Vlissides yazılım geliştirme deki tasarım desenlerini açıklamak için “Design Patterns: Elements of Reusable Object-Oriented Software” adını taşıyan bir kitap yayınladılar. Bu dört yazar Gang of Four olarak tanınmaktadırlar. Türkçeye “Dörtlü Çete” olarak çevrilebilir.

En Çok Kullanılan 10 Visual Studio Kısayolu

Visual Studio’da kod yazarken klavye kısayolları kullanmak hem oldukça keyifli hem de sizi tekrar fare ile uğraşmaktan kurtaran bir işlemdir. Klavye kısayolları verimliliğinizi arttırır ve programlama hayatınızı kolay ve pratik hale getirir. Aşağıda Visual Studio için size fayda sağlayacak 10 klavye kısayolu anlatılmıştır.